Únor 2009

Automat pro muže

28. února 2009 v 20:23 | Keeper |  >> For Fun x)
Tak tohle mě dostalo.. xDD


To by mě zajímalo kolik to stojí! :D ne že bych to chtěl ale využívat.. :)

Google nenajde všechno!

28. února 2009 v 20:00 | Keeper |  >> For Fun x)
O Romech se tu přece musíme taky zmínit, taky je nemám rád..
Ale kdyby každej kdo nemá rád Romy měl být rasista, tak jsme z 98% národ rasistů..


Sice starší, ale nevadí.. :)

Základy na kytaru

20. února 2009 v 19:18 | Keeper |  >> Mňůzik! <3

Hlavní kytarové akordy

obrázkový návod pro začátečníky
Akordů existují stovky, ale těch důležitých je asi tucet. Dají se naučit do týdne. Obrázky a návody z této stránky se snaží pomoci.


Vysvětlení nákresů

Tečky znázorňují stisknutou strunu na pražci. Jsou malovány tam, kde se struny opravdu drží -- velmi blízko kovového pražce (což ovšem není nutné).
Tečka s prázdným vnitřkem znamená, že se na tom místě struna držet může a nemusí. Pokud s akordy začínáte, tyto duté značky ignorujte.
Křížek na nultém pražci znamená, že v akordu nesmí znít tato prázdná struna. Většinou se prostě nebrnká.


Držení struny

Struna se musí mačkat prstem tak, aby zněla. V akordu musí znít každá. Sami přijdete na to, že když se drží blíže kovového pražce, zní lépe a dá se snáze umáčknout.
Po prvních pokusech s kytarou začnou bolet prsty. V normálním případě by bříška prstů měla do dvou týdnů trochu zrohovatět. Nevhodné jsou pro začátečníky kytary, které mají struny příliš vysoko nad hmatníkem (max. 5 mm, raději méně). Uvádí se, že nylonové struny jsou pro začátky lepší, protože jsou měkčí. Zato jsou ale tlustší, takže nevím, zda je to výhodné.


První tři akordy -- tónina G

Už jen pomocí akordů C dur, G dur a D dur se dá zahrát mnoho písní. Začíná se G durem, pak se zpívá a když je potřeba jiný akord, tak se prostě zkusí C nebo D. Říká se tomu G dur tónina.

D dur


D dur s palcem navíc
D dur je jednoduchý akord. Drží se třemi prsty, malíček se nepoužívá. Nejtlustší struna by se neměla brnkat, protože tvoří disharmonii.
D dur se zapisuje jednoduše velkým D, podobně jako všechny durové akordy.

C dur

C dur začátečnické držení
C dur je také snadný akord. Malíček se nepoužívá. Dejte si pozor, aby zněla nejtenčí struna (éčko); ta bývá často tlumena jinými prsty, ale nesmí se to stávat.
C dur se může brnkat jenom přes tři nejtenčí struny.

G dur

G dur správné držení
G dur je akord těžší. Má mnoho variant držení, ale jen jednu doporučenou. Tři struny by se měly zmáčknout tak, aby ukazováček zůstal volný. Prostě nejtenčí strunu by měl držet malíček. Zpočátku to dělá velké problémy.
Pro úplné začátky se doporučuje držet G dur jenom tím malíčkem na třetím pražci nejtenčí struny. Brnkat přitom jenom přes čtyři struny (ty nezmáčknuté, co se mají mačkat, zatím vynechávat).
Z alternativních prstokladů musím zmínit cikánské géčko, které používá palce pro držení nejtlustší struny, ta další se palcem tlumí.
Mnoho kytaristů drží G dur čtyřmi prsty, přičemž ukazováček volný nemají. Nedoporučuji, blbě se z toho přehazuje na jiné akordy.
Další alternativou je akord F dur posunutý o dva pražce nahoru (s baré nebo bez).


Hlavní mollové akordy

Při hraní se někdy dá, ale většinou nedá vystačit jen se třemi akordy. Přidáme tři mollové a bude to mnohem lepší. Brzo zjistíte, že mollové akordy znějí trochu jinak.

A moll

A moll
A moll je velmi snadný akord. Malíček se nepoužívá. Dejte si pozor na to, abyste nejtenčí strunu netlumili.
A moll je podobný akordu C dur, dá se snadno přehazovat. Též příbuzně znějí. A moll se obvykle vyskytuje ve všech písních, kde C dur (a naopak).
A moll se zapisuje různými způsoby: nejčastěji Ami. Nebo taky A- , nebo taky prostě A moll. Podobně se zapisují všechny mollové akordy.

E moll

E moll
Snad nejsnazší akord vůbec. Ale pozor: ukazováček se nepoužívá!!! (Zůstává v záloze pro E dur.)
E moll je příbuzný G duru.

H moll

H moll
Relativně velmi těžký akord používá baré hmat. Ten se drží ukazováčkem přes všechny struny. Zpočátku vám tento akord jistě nepůjde, leč je potřebný pro hraní v G dur tónině. Naštěstí není tak častý, můžete ho ve studiu přeskočit.
Držení se dá i zjednodušit, když se akord bude brnkat jenom přes čtyři tenké struny. Pak není třeba hrát baré.
H moll je příbuzný s akordem D dur.

Rekapitulace tóniny G dur

Píseň v G dur obvykle začíná akordem G dur nebo E moll. Pak se v písni střídá většinou jen těch šest zatím popsaných akordů (G dur, C dur, D dur, E moll, A moll, H moll).


Tónina C dur

Každá píseň se dá hrát ve dvanácti různých tóninách. Tóninu si prostě při hraní můžete zvolit. Kromě G dur tóniny je pro kytaristy snadná také tónina C dur. Píseň začíná obvykle na C nebo A moll. Tónina obsahuje akordy C, G, F, A moll, E moll a D moll.
Výhodou C duru oproti G duru je absence těžkého akordu H moll, naopak se tu ale objevuje obtížnější F dur.

F dur

F dur s palcem
F dur se dá hrát dvěma způsoby: pomocí baré a bez baré.
Pro začátek doporučuji hrát F dur bez baré: ukazováček pak drží dvě struny. To je těžší, ale jde to. Malíček se může použít vedle prsteníčku. Nejtlustší struna se nebrnká (nebo třeba já ji držím palcem).

Držení baré


F dur baré
Začátečníkům dělávají baré hmaty problém, obzvlášť na starých kytarách s tvrdými strunami. Ne každý má ruku jako svěrák, takže to chce trochu cviku. Ukazováček by totiž měl držet všechny struny, aby zněly na prvním pražci.
Pokud se naučíte hrát F dur pomocí baré, má to jednu zásadní výhodu: posouváním tohoto hmatu nahoru do různých poloh se najednou naučíte hrát zhruba deset variantních durových akordů. Například posunutím F-baré hmatu do třetí polohy můžete hrát akord G dur.

D moll

D moll
Velmi snadný akord. Malíček se nepoužívá. Nejtlustší struna se nebrnká.
Všimněte si, že držení akordu D moll je velmi podobné akordu A moll, akorát prsteníček je vysunutý na třetí pražec. Další podobný akord je D dur, ale při přehazování se musí všechny prsty přeskupit.
D moll je příbuzný s akordem F dur.

Septakordy = sedmičky

D 7

G 7

Další časté akordy

Fis moll

Značka F#mi

H dur


Marc Görtz

20. února 2009 v 13:04 | Keeper |  >> Caliban
Jméno: Marc Görtz
Funkce ve skupině: kytara
Nádobíčko:
peavey head
esp viper custom
esp horizon ltd
emg 81 pickups
boss ns2
samson wireless system
l.a.m. tuner
Oblíbené kapely:
Arch Enemy
Unearth
Evanescence
In Flames
Heaven Shall Burn
Killswitch Engage
Dimmu Borgir
Lacuna Coil
Hatebreed
Lamb Of God
Shadows Fall
Bleeding Through
Cradle Of Filth
And a lot more...
5 nejoblíbenějších alb:
Arch Enemy - Wage Of Sin
In Flames - (Hard to Mention One; Maybe Reroute to Remain)
Hatebreed - Preserveranse
Dimmu Borgir - Death Cult Armagedon
Unearth - The Oncoming Storm
Oblíbené filmy: American Beauty, Star Wars, 12 opic, Pán prstenů, Die Hard, Sune, Sleepy Hollow a Simpsonovi a Futurama!
Oblíbené jídlo: Thajská kuchyně, Indická kuchyně, těstoviny! Ale všechny musí být bez masa!
Záliby: Playstation 2, sledování DVD, jít s kamarády do kina a samozřejmě také hra na kytaru!

Denis Schmidt

18. února 2009 v 19:59 | Keeper |  >> Caliban
Jméno: Denis Schmidt
Funkce ve skupině: zpěv a kytara
Nádobíčko:
peavey head
esp viper ltd
esp horizon ltd
emg 81 pickups
boss ns2
samson wireless system
boss tuner
Oblíbené kapely: Dimmu Borgir, Sensefield, Morbid Angel, Bob Tilton, Bolt Thrower
5 nejoblíbenějších alb:
Morbid Angel - Heretic
Bolt Thrower - Mercenary
Sensefield - Tonight And Forever
Dimmu Borgir - Puritinacal Euphoric Misanthropia
Carcass - Necroticism
Oblíbené filmy: Shining, Brazil, Pappa Ante Portas, Strach a nenávist v Las Vegas
Oblíbené jídlo: Indická kuchyně
Záliby: filmy, videohry, spánek
Denis ten napravo

Visací zámek - Stopařka

16. února 2009 v 20:47 | Keeper |  >> Visací zámek
Miluju ten song! Tohle je sice nic moc video, ale nic jiného jsem nenašel. Visáči mají sice většinou docela primitivní texty, ale zrovna tenhle ten má docela význam, zvlášť pro holky.. :)
Už se něco podobného přihodilo bývalé spolužačce, takže nic příjemného. Kreténi ti chlapi,vykastrovat! No, toe jedno.. Jediné co k tomu můžu říct, nestopujte auta. Jasně že se to může přihodit kdekoliv, tak si prostě fakt dávejte bacha! :)


VZ na hrad!

Vladimír Šťástka

14. února 2009 v 20:36 | Keeper |  >> Visací zámek
Funkce v kapele: basová kytara
Narodil se 10.7.1961 v Praze v bufetu na Masaryčce právě ve chvíli, kdy rodiče dorazili s tehdejší první emigrační vlnou ze Sovětského Svazu. Pod dojmem událostí odehrávajících se v SSSR (12.4.1961 - Gagarin) pojmenovali rodiče narozeného chlapce VLADIMIR STASTKOW. Později pod vlivem nevybíravých útoků českých oportunistů a antisovětských živlů raději přijímá českou podobu jména Vladimír Šťástka.
Kontakt s hudbou našel v osmi letech, kdy začal navštěvovat hodiny klavíru v LŠU. Vztah k hudbě si však vytvářeljiž od raného dětství, neb otec mu po večerech hrával ukolébavky na balalajku.
Vladimir chtěl sice igráť na gitáre, ale doma měli jen křídlo (il-14), není tedy divu, že po čtyřech letech klavíru zanechal a v zoufalství se vrhl do vln protékající říčky. Netušil, že je hříčkou přírody a jeho mohutný objem plic (30 litrů) mu nedovolí dokončit sebevražedný pokus. Proto, udiven, že se nedokáže potopit ani s třicetikilovým balvanem na krku, vylezl na břeh a šel se přihlásit k závodnímu plavání. To jej bavilo mnohem více a dotáhl to až na juniorského reprezentanta.
Až na stavební průmyslovce ho zlákal bigbít a zkouší hrát na osmnáctistrunné banjo se školní kapelou. Po marné snaze zvládnout tolik strun, mu jeho praděd poradil, ať přejde na méněstrunný nástroj. Vybral si harfu. Avšak nastaly problémy. Od neustálého tlaku nástroje, který si při hraní opíral o čelo, se vlasy daly na ústup. Proto nakonec zakotvil u basové kytary. Nejvíce ho fascinovalo, že má jen čtyři struny a přece hraje. Náklonnost ke strunným nástrojům v něm asi zanechaly tklivé chvíle s balalajkou.
Na zednické fakultě s dalšími dvěma spolužáky založil folkpunkový Punk Plankton, ve kterém hraje na španělku. Dalším kytaristou je Mick Pixies a zpívá Jean Aubert. Brzy se však elektrifikují a přijímají tlumiče hluku - kytaristu Iwara Ruuttu - a bubeníka Georgea Freitaga. To už se jmenují VISACÍ ZÁMEK a v roce 1982 pořádají první koncert v klubu 007 na Strahově.
Vlevo Šťástka (doufám, že je to on), vpravo Haubert.

Dnešní výlet

12. února 2009 v 23:19 | Keeper |  >> Moe proslovy...
Brý večír :)
Tu něco napíšu ještě.. :D No, mám strašně rád projížďky autem. Kamkoliv, klidně i jen tak bez cíle a tak jsem si řek, že se pojedu projet někam kousek. :) Jedu jedu, až jsem v Přerově, no teda super! :D Tak jako dobrý, jedu dál.. V Přerově zjišťuju, že je tam totální chaos, aspoň co se dopravy týče! Jedu dál, jedu a jedu a jedu a jsem v Olomouci! xD To ujišťuju, že jsem ze Zlína, takže taková menší projížďka :D
No nakonec dojíždím ke Svatému kopci a to je pro mě konečná.. Největší problémy ale byly cestou zpět. Nechtěně jsem odbočil dřív, než je odbočka z Olomouce na Přerov a to pro mě znamenalo dlouhou dobu pátrání po správné cestě. Všude samej fízl, takže pro nezkušeného řidiče obrovská komplikace! :D Navic Olomouc má hodně jednosměrek, takže ono je těžký najít tu správnou cestu. Navíc tam jezdí tramvaje, omg! :D S tím jsem se za volantem setkal úplně poprvé. Každopádně ňák jsem nakonec trefil a úspěšně jsem dojel zpět k domovu, ale i tak to bylo docela zajímavé. :)

btw, dneska Kobra11, takovej emotivní díl... :( :D

Nevím ani proč to sem píšu, není to ani nic moc zajímavého, ale tak co už.. brou noc all

Michal Pixa

11. února 2009 v 15:46 | Keeper |  >> Visací zámek
Funkce v kapele: elektrická kytara
Vlastním jménem Mick De Genere La PIX (zvaný Pixies) se narodil dne 13.4.1960 v jednom ze zámků na Loiře (Chambord), v rodině pruského dragouna.
Vyrůstal v poměrech zchudlé francouzské šlechty a probíhal prázdnými sály rozlehlého zámku. V roce 1961 je však rodina vyštvána De Koulleho represívnědemokratickosocialistickým režimem ze země. Uchylují se tedy do Československa ke svým příbuzným (jihočeská větev slavného rodu Pixů), kde přijímá počeštělou podobu jména - Michal Pixa.
Jeho otec byl známý dragounský pistolník. Nectil ani tak zásadu přesného zásahu, jako to, že střelba do nepřítele musí být správně rytmicky rozložena. Není tedy divu, že Mick získal již v útlém dětství cit pro zběsilý punkový rytmus.
Šlechtičtí rodiče si mohli dovolit platit hodiny klasické kytary u známého kytarového superboha Františka Kotvy. Přes všechnu snahu a úplatky (basy rumu a domácí vajička) to však umělec nevydržel déle než měsíc, neb jeho snaha nebyla korunována pražádným úspěchem. Problém spočíval v tom, že Mick nebyl schopen zahrát ani romské "G". Navíc popouzel svého dobrého učitele výroky typu: "Punk's not dead, ty vole! Kup si pořádnou elektriku!" a pod.
Doba jeho docházení na hodiny kytar k různým učitelům čítá cca 2 roky. Poté sám usoudil, že nabyl již dost zkušeností (dokázal už to zpropadeně obávané romské "G" a zároveň pravou rukou bít trsátkem do strun) a jal se založit hned několik kapel najednou. Avšak nakonec proráží jako kytarista svého času nejpříšernější folkové kapely "Frekvence".
Po ukončení studia na střední zednické škole odchází do Prahy s úmyslem studovat cokoliv, hlavně aby tam vydržel co nejdéle. Zakotví na vysoké zednické fakultě (k zednické lžici má přeci jen nejbliže - často ji použivá místo trsátka). Zde se brzy při jedné z pravidelných návštěv hostince "Na Hrádku" vetřel několika dobře rozskřípanými romskými akordy (povětšinou "G") do přízně Jana Hauberta, jenž je zakladatelem kapely Punk Plankton a později VZ.

Vpravo Pixa unášen rytmem hudby, vlevo Haubert. :)

Jan Haubert

10. února 2009 v 20:46 | Keeper |  >> Visací zámek
Funkce v kapele: zpěv
O místě jeho narození se dodnes nic neví. Jeho adoptivní rodiče jej nalezli dne 9.2.1960 před kostelem v Antverpách v Belgii a pojmenovali děťátko JEAN AUBERT. V kritickém roce 1961 přesídluje celá rodina do Západních Čech, do obce Žlutice u Prahy. Zde také přijímá českou podobu jména Jan Haubert.
Jeho život je poznamenán dojemným přátelstvím z dětství s traktoristou Lojzou Kartófelem - bývalým kulakem, který vlastnil traktor ZETOR. Tehdy se se zatajeným dechem stále znovu a znovu zaposlouchával do bublání motoru a oddával se jeho fascinujícímu rytmu. Tyto okamžiky, aniž to tušil, pak ovlivnily jeho další život.
Na základní škole se snažil proniknout do tajů hudebního světa a ve dvanácti letech začal navštěvovat hodiny hry na trombón. Po půl roce jej však všichni sousedé a především rodiče začali prosit, aby se věnoval jakékoliv jiné, ale hlavně tišší zábavě. Svým "hraním", jímž se neúnavně snažil napodobit klokotavý zvuk traktoru Zetoru, totiž způsobil hluchotu a srdeční arytmii okolobydlícím spoluobčanům.
Na gymnáziu zakládá akustickoelektrickou punkovou kapelu NEMESIS, kde postupně hraje na bicí, španělku, el. kytaru (španělka se snímačem) a zpívá. (Zde působi též jeho spolužák Fitzgerald Egmont Mifek zvaný F.E., který později hraje roli náhradntího zpěváka ve Visacím zámku). Takto hudebně proškolen po maturitě přesídluje do Prahy, kde je přijat na Fakultu jaderné fyziky. Tu však po prvním semestru opouští, jelikož byl při exkurzi v jaderném reaktoru ozářen a z fakulty vykázán, protože světélkoval při přednáškách. Přechází najinou vysokou školu - zednickou fakultu, která je opravdu nejvyšší ze všech vysokých škol v Praze. Zde ve druhém ročníku zakládá novou kapelu jménem PUNK PLANKTON, jejímiž členy jsou kromě Jeana i Mick Pixies a Vladimir Stastkow. K této sestavě později přistupují Iwar Ruuttu a George Freitag. Vzniká VISACÍ ZÁMEK.